Białka Tatrzańska

Tatry to bardzo atrakcyjne góry w Polsce? Jeśli właśnie tutaj planujesz spędzić wolny czas, warto zapoznać Białkę Tatrzańską. Białka Tatrzańska pensjonaty to wyjątkowy urok i wiele ciekawych opcji wypoczynkowych.

Początki Białki sięgają XVII wieku. Początkowo była miejscowością znajdującą się w rękach prywatnych, później zaś – częścią powiatu nowotarskiego. W XIX wieku – podobnie jak pobliskim Zakopanem – zakochali się w niej artyści. Wspaniałe tatrzańskie krajobrazy, widok na Morskie Oko, termy, wyciagi to wszystko sprawia że Białka jest często wybierana przez turystów. W Białce znajduje się wiele budynków drewnianych w „witkiewiczowskim” stylu. Białka Tatrzańska noclegi oferuje wile miejsc noclegowych.

Warto tu zajrzeć, np. w trakcie słynnego festiwalu Sabałowe Bajania. Jego historia sięga już dokładnie pół wieku.

Ciekawostko jest to, że do Białki Tatrzańskiej w sezonie przyjeżdża 3 razy więcej turystów, niż jest mieszkańców miejscowości zwłaszcza w sezonie zimowym ze względu na rewelacyjne trasy i wyciągi narciarskie, spośród których większość jest objęta karnetem Tatra Ski. Jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w tym regionie jest ten w Kotelnicy Białczańskiej

Latem w Białce Tatrzańskiej poza spacerami górskimi szlakami, można uprawiać sporty ekstremalne tj rafting na rzece Kajakarstwo górskie, a poza rzeką – paralotniarstwo. Otaczające Białkę wzgórza to idealne miejsca do startu dla miłośników tej formy aktywności.

Największy skarb Białki to termy. Mowa o wodach termalnych o temperaturze sięgającej 72 stopni Celsjusza. . Woda mineralna wypełniła baseny o tafli, której łączna powierzchnia przekracza znacznie 1300 m2. . Terma Bania każdego roku, przyciąga bardzo dużo turystów.