Wczasy nad rzeką Białą…

Nazwa wsi Białka Tatrzańska pensjonaty pochodzi od nazwy rzeki, w dolinie której z biegiem lat powstawały kolejne gazdówki.

Białka Tatrzańska jest wsią zlokalizowaną na terenie województwie małopolskim. Wieś usytuowana jest w okolicy Nowego Targu, Zakopanego. Znajdujące się z pobliżu pasma górskie to Polskie oraz Słowackie Tatry. Najwyższych punktem na terenie Białki Tatrzańskiej jest Kaniówka, które znajduje się na poziomie 725 metrów ponad poziomem morza. To właśnie na Kaniówce swoją siedzibę założył najprawdopodobniej pierwszy osadnik tej uroczej wsi, którym był Łętowski. Noclegi w Białce Tatrzaskiej cieszą się ogromną popularnością na Podhalu. Miejscowość odwiedza setki tysięcy turystów rocznie.

Na szczególną uwagę zasługuje również flora Białki Tatrzańskiej. Ta podhalańska wieś jest w 20% terenem zalesionym. Są to lasy mieszane, w których sporą przewagę stanowią takie gatunki drzew jak świerk (występuje znacznie mniej jodeł i sosen). Zamieszkujący lasy fauna pozwala na prawdziwe obcowanie z naturą.