Z wizytą w Bieszczadach

Bieszczady pensjonaty to pasmo górskie leżące we wschodniej części Beskidów. Bieszczady zajmują południowo-wschodni kraniec Polski. To jeden z najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo rejonów Polski. Spośród wszystkich pasm górskich w Polsce to Bieszczady uchodzą za najbardziej dzikie i tajemnicze. Bieszczady domki są idealnym miejscem na urlop o każdej porze roku. W Bieszczadach czekają na nas piękne połoniny, Solina, kolejka bieszczadzka i inne atrakcje.

Wiosną góry pokrywają sie  zielenią, latem pięknymi widokami, błękitem nieba i dzikością przepastnych lasów; jesienią wspaniałymi kolorami liści mieniących się w słońcu; zimą obfitością śniegu. Każda pora roku potrafi zachwycić.

 Bieszczady są nie tylko atrakcją przyrodniczą, ale też zjawiskiem kulturowym . Burzliwa historia regionu sprawiła, że do dziś znaleźć można pozostałości wsi i zatarte ślady ludzkiej bytności pochłonięte przez naturę. Bieszczady były i w pewnym stopniu pozostają  „dzikim Zachodem” Polski.

Bieszczadzki Park Narodowy jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w Polsce. 80 proc. jego powierzchni pokrywają lasy, w których polują wilki, rysie i niedźwiedzie i orły, a spokoju szukają żubry i łosie.

Bieszczadzki Park Narodowy jest największym polskim górskim parkiem narodowym. Głównym celem Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest ochrona przyrody i krajobrazu, a więc tego, co stanowi o atrakcyjności turystycznej Bieszczadów.