XXIII Ritchey Uphill Race Śnieżka 2013

Raz w roku organizowany jest wyścig rowerowy przez Karkonoski Park Narodowy na najwyższy szczyt Sudetów. To nie jest zwykły wyścig tylko wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Mimo, że cała trasa ma tylko 14 km to aż 1000 m różnicy w pionie. Początek w Karpaczu na wysokości 600 m n.p.m. koniec na 1602 m n.p.m. 
W wyścigu może wziąć udział 400 uczestników – taki jest limit ustalony przez KPN. Karpacz noclegi zaprasza.

Na mecie najlepszy okazał się Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo Azs Politechnika Wrocławska), który zwyciężył z dużą przewagą nad Danielem Formelą ( Trek Gdynia) i Łukaszem Klimaszewskim (Mitutoyo Azs Politechnika Wrocławska). Wśród Pań najszybsza okazała się Magdalena Hałajczak (Corratec Team) przed Małgorzatą Podgórską i Ewą Duszyńska ( MTB Votum Team). Dla wszystkich zwycięzców nagrody ufundowała firma Pol – Sport Group, przedstawiciel marki Ritchey, sponsora tytularnego tegorocznej edycji.

Każdego zawodnik, który dotarł na szczyt dostałał pamiątkowy medal „Zdobywcy Śnieżki”, ciepłą herbatę, napoje izotoniczne marki Enervit i posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowa limitowana koszulka kolarska ufundowana przez producenta firmę Vking Sport.