Brama do Zachodnich Tatr

Na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego, w Rowie Kościeliskim, leży urokliwa miejscowość – Kościelisko pensjonaty to świetna baza noclegowa. To jedno z piękniejszych miejsc podgórskich obszarów Polski nazywane jest również Bramą do Tatr Zachodnich.

Rozmaitość  rzeźby terenu, mnogość najprzeróżniejszych szlaków turystycznych, mających początek właśnie w tej miejscowości, niezwykle rozwinięta baza noclegowa oraz świetna sportowa infrastruktura rokrocznie przyciągają do Kościeliska tysiące turystów, nie tylko z Polski, ale i ze świata. Okazałe domy wypoczynkowe zaczęły tu powstawać po drugiej wojnie światowej, kiedy zaczęto doceniać magię tej wspaniałej wsi.

Najcenniejszym zabytkiem miejscowości jest niewątpliwie jest XVIII wieczna chałupa Sabały, będąca „gniazdem” rodu Krzeptowskich i zjazdem całej familii.

Dolina Kościeliska związana była zaś z przemysłem wydobywczym i hutniczym. Właśnie z tego względu znalazło się w niej miejsce na karczmę, kuźnie, chaty dla robotników, czy wreszcie kościółek. Kościeliską hutę zamknieto w 1841r.

Zapraszamy na wspaniały wypoczynek w Kościelisko noclegi!