Konkurs wiedzy o Pieninach

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Kluszkowiec, Krośnicy, Grywałdu, Krościenka n/D, Szczawnicy, Szlachtowej, Sromowiec Wyżnych i Sromowiec Niżnych, którzy startowali w kategorii klas III i klas IV – VI, w części przyrodniczej i historyczno – etnograficznej. Dodatkowo uczniowie przygotowywali prezentację multimedialną na temat: „Moje ulubione miejsce w Pieninach”. Niedzica noclegi zaprasza.
Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą o swoim regionie. W czasie, kiedy komisja sprawdzała prace, uczestnicy mieli okazję zwiedzić Izbę Historii Flisactwa, mieszczącą się na terenie Zespołu Placówek Oświatowych, która powstała w ramach polsko- słowackiego projektu „Dunajec- wspólna rzeka- wspólna sprawa”.
Na zakończenie konkursu ogłoszono wyniki. W kategorii drużyn zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawnicy, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Krościenku n/D, a trzecie miejsce – Szkoła Podstawowa w Krośnicy. Indywidualnie wśród uczniów klas III wygrał Krystian Głąb ze Sromowiec Niżnych, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Mikołajczyk z Kluszkowiec, a na trzecim Alan Janczy ze Sromowiec Wyżnych.
Wśród uczniów z klas IV- VI, w części historyczno – etnograficznej wygrała Magdalena Siedlarczyk z Krośnicy, a w części przyrodniczej – Łukasz Kukla ze Szczawnicy. Nagrody, dyplomy oraz upominki wręczyła Sekretarz Gminy Czorsztyn pani Jadwiga Fudala wraz z dyrektorem Zespołu panią Grażyną Łabno.
Nagrody ufundowali: Wójt Gminy Czorsztyn, Pan Adolf Plewa- Firma „LUX z Torunia, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, Pieniński Park Narodowy. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczniom za uczestnictwo, opiekunom za przygotowanie podopiecznych i wszystkim sponsorom oraz zapraszamy za rok!