Mistrzostwa Europy i Afryki. Czempionat na jeziorze Drwęckim

Wakeboard to niezwykle widowiskowa i dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu. Właśnie dlatego Mistrzostwa Europy i Afryki w wakeboardzie są imprezą organizowaną corocznie, aby pokazać siłę tego sportu oraz pozwolić na rozwój młodych i utalentowanych zawodników. W tym roku, szesnasta odsłona tego wyjątkowego wydarzenia odbędzie się w Ostródzie!!! Ostróda noclegi zaprasza.

W Polsce wakeboard jest bardzo szybko rozwijającym się sportem, przyciągającym z roku na rok coraz większą rzeszę fanów. Dlatego też, w 2010 roku został formalnie usankcjonowany, czego konsekwencją było powstanie Komisji Wakeboardu przy Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego. Do tej pory, w Polsce powstało siedem wyciągów cztero lub pięciosłupowych i ponad czterdzieści dwusłupowych. W PZMWINW zrzeszonych jest prawie 200 zawodników wakeboardu. W Mistrzostwach weźmie udział 15 osobowa reprezentacja Polski.

Mistrzostwa Europy i Afryki w wakebaordzie, odbędą się między 16 – 19 lipca w Ostródzie. Podczas imprezy zobaczymy czołówkę europejskich zawodników, którzy będą startować w dwóch konkurencjach: wakeboard i wakeskate (deska bez wiązań). Konkurencje będą rozgrywane we wszystkich kategoriach wiekowych: junior młodszy (do 16 lat), junior (do 19 lat), open masters (powyżej 30 lat), weteran (powyżej 40 lat).Pojawi się 200 zawodników z 24 krajów. Zawody odbędą się w formule freestyle, czyli każdy zawodnik będzie wykonywać przejazd po uprzednio przygotowanym torze ze skoczniami i ślizganymi elementami wakeparku. Zawodnicy pokażą układ wykonany przy użyciu elementów wakeparku jak również odbicia z płaskiej wody. O wyniku decydować będzie trudność wykonywanych tricków, poprawność, styl wykonania oraz widowiskowość.Celem Mistrzostw jest wyłonienie najlepszych zawodników w wakeboardzie na wyciągu z państw skupionych w Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu w konfederacji E&A – Europa i Afryka. Mazury domki nad jeziorem to bardzo popularne miejsca noclegowe. Zaprasza na wspaniałe wczasy.