Port rybacki i przystań jachtowa we Władysławowie

Port rybacki i handlowy z możliwością cumowania jachtów (20 jednostek). UKF 10. Portem morskim zarządza Przedsiębiorstwo Połowów i Usług Rybackich „Szkuner” Sp. z o.o. Władysławowo kwatery prywatne zaprasza.

 Jego początki sięgają lat 30. XX, kiedy stanowił główny port rybacki w Polsce nad otwartym Bałtykiem. Do dziś jest to największy port rybacki w naszym kraju. Od lat 90. ubiegłego w. jest w znacznej części udostępniony turystom. Każdy może z bliska zobaczyć licznie cumujące tu  kutry rybackie a także prace rybaków i specjalistycznych urządzeń portowych. Cumuja tu także jachty i łodzie żaglowe. Coraz bardziej popularną formą turystyki są rejsy wędkarskie po Bałtyku, chętni znajdą w porcie liczne jednostki, oferujące tego typu wycieczki. Noclegi Władysławowo to chyba najpopularniejsze miejsce nad morzem.

Władysławowski port to jedno z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych miejsc spacerowych w tej części Kaszub. Niezwykłą promenadę spacerową stanowi falochron, który jest też doskonałym punktem widokowym na port, Bałtyk oraz plazę. Na terenie portu działą też niewielkie muzeum, które prezentuje eksponaty i zdjęcia związane z historią zakładu. W bezpośrednim sąsiedztwie, na wzgórzu wznosi się potężny budynek Domu Rybaka z charakterystyczną wieżą, na szczycie której zlokalizowany jest punkt widokowy. We wieży mieści się też oryginalne Muzeum Motyli w noclegi Władysławowo.