Z wizytą w Zakopanem

Zakopene to najpopularniejsze miasto w Polsce. Tanie noclegi Zakopane centrum to miejsca wybierane przez turystów do wygodnego zwiedzania miasta oraz gór. Do największych atrakcji Zakopanego zaliczamy:

  • Krupówki
  • Gubałówka 
  • Morskie Oko i Czarny Staw Pod Rysami – Morskie Oko jest największym i najpiękniejszym tatrzańskim stawem (powierzchnia – 35 ha) i czwartym, co do głębokości (50,8 m). Leży na wysokości 1395 m n.p.m. Staw okolony jest licznymi szczytami: po lewej stronie – Rysy (2499 m n.p.m.), na wprost – Mięguszowieckie Szczyty z Mięguszowieckim Wielkim (2438 m n.p.m.), na prawo – strzelisty Mnich, a nieco dalej – stoki Miedzianego. Czarny Staw pod Rysami położony jest w górnej części doliny Rybiego Potoku, tuż ponad Morskim Okiem, na wysokości 1583 m n.p.m. Jest drugim, co do głębokości jeziorem w Tatrach Polskich (76 m). Otoczony jest górskimi szczytami. Ku brzegom stawu opada bardzo strome urwisko Kazalnicy.
  • Giewont (1895 m n.p.m.) – jest najpopularniejszym szczytem w naszym kraju. Z okazji nadejścia nowego stulecia na szczycie ustawiono żelazny krzyż 17-metrowej wysokości.
  • Nosal (1206 m n.p.m.) – bardzo tłumnie odwiedzany szczyt, znajduje się w odległości ok. 4 km od Zakopanego. Jest znakomitym punktem widokowym na Halę Gąsienicową i Dolinę Bystrej. Na stokach znajduje się popularna trasa slalomowa wraz ze sztucznym naśnieżaniem i wyciągiem krzesełkowym.
  • Dolina Chochołowska – największa tatrzańska dolina, leżąca na zachodnim krańcu pasma, wzdłuż Potoku Chochołowskiego. Można tu spotkać pasące się stada owiec oraz szeregi starych szałasów. Wczesną wiosną możemy podziwiać tu masowo kwitnące krokusy.
  • Jaskinia Wysoka (długość – 11660 m, głębokość – 435 m) – położenie otworów znajduje się w Wąwozie Kraków. Jest to bardzo interesująca jaskinia, w niektórych miejscach posiada piękną szatę naciekową. Niestety TPN nie wydaje zezwoleń na wejścia do niej.
  • Jaskinia Raptowicka (długość – 150 m, głębokość – 15 m) – grota jest dość ciekawa, dojście do jaskini kamiennymi schodkami od Pisanej Skały.
  • Jaskinia Mroźna (długość – 571 m, głębokość – 42,5 m) – korytarze pozbawione są niemal zupełnie nacieków. Za wejście pobierana jest opłata.

Zakopane noclegi centrum zapraszają!