Solina

Solina jest popularna miejscowością w Bieszczadach. Nazwa miejscowości pochodzi o nazywa jeziora Solińskiego. Solina przyciąga do siebie ze względu na walory przyrodnicze jak i atrakcje turystyczne.  Solina stwarza turyście wiele możliwości spędzenia wczasów, niesamowity kontakt z naturą, elementami stanowią tu naprawdę malownicze krajobrazy. W Solinie zanjdują dwa jeziora: Myczkowickie, Solińskie. Tereny Soliny odznaczają się dużym zalesieniem, ze względu na swoje ukształtowanie terenu, Solina stwarza bardzo super warunki dla wszystkich miłośników pieszych wycieczek. Bieszczady domki nad Soliną są bardzo czesto wybiearne przez rodziny na wypoczynek.

Bieszczady to zarówno niższe jak i bardzo wysokie partie górskie, tanowi dużą zaletę tego miejsca, turyści znajdą tu odpowiednią dla siebie trasę. Solina noclegi to bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa. W Solinie znajdziemy dużo ofert noclegowych tj agroturystyka, pokoje gościnne, domki, pensjonaty, ośrodki która bez wątpienia podkreśla klimat i charakter tego miasta.

Niezależnie od sezonu i pogody, miasto oferuje naprawdę wiele. Obiektem obowiązkowym do zobaczenia jest zapora wodna, która jest ciekawym przykładem budowli hydrotechnicznych, krajobrazy i malownicze widoki, jakie zapewnia Solina, jest platforma widokowa, która zlokalizowana jest na stoku górskiego masywu – Jawora.