Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to niewielka, popularna wśród turystów miejscowość na Podhalu. Krajobrazy są przepiękne, a infrastruktura turystyczna na wysokim poziomie. Funkcjonuje tutaj wiele szlaków turystycznych i tras wspinaczkowych, które nigdy się nie znudzą.

Bukowina Tatrzańska noclegi oferuje wiele sprawdzonych i ciekawych miejsc noclegowych tj kwatery, domki, pensjonaty, wille, apartamenty, pokoje do wynajęcia, ośrodkiw wypoczynkowe. Turyści są zachwyceni gościnnością górali z Bukowiny Tatrzańskiej.

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc są kompleksy basenów termalnych w Bukowinie należy do najnowocześniejszych w skali Europy. Woda w kompleksie jest roztworem siarczanowo – chlorkowo – wapniowo – sodowym i śmiało można ją zaliczyć do wód wspierających leczenie licznych przypadłości.

 Bukowina Tatrzańska jest świetną trasą wylotową w stronę słynnego Morskiego Oka. Zimą klimat tworzą również konne zaprzęgi,co dodaje atrakcji . Przejażdżka wozem zaprzężonym w konie to niesamowita atrakcja dla turystów. Warto odwiedzić Bukowiańskie Centrum Kultury – Dom Ludowy im. Franciszka Ćwiżewicza oraz Kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Bukowinie Tatrzańskiej. Ciekawą formą zwiedzania okolicy jest skorzystanie z tutejszej oferty Górskiego Ośrodka Jeździeckiego. Bukowina Tatrzańska latem to miejsce folkloru i popularnych festiwali Latem prawie w każdym miesiącu mamy możliwość uczestniczyć w wydarzeniach z wiązanych z folklorem lub okoliczną kuchnią.

Bukowina Tatrzańska zasłynęła dzięki basenom termalnym, z pięknym widokiem na góry, robi ogromne wrażenie. Wspaniała atmosfera i góralski klimat powodują, że wiele osób chętnie tutaj powraca. Nie każdy wie, że pomiędzy najniższym punktem (Białką Tatrzańską), a najwyższym punktem (Rysami), występuje różnica w niedoborze tlenu, która sięga aż 27%. Będąc zimą czy też latem jest tu zawsze wspaniała atmosfera i góralski klimat która powoduje , że wiele osób chętnie tutaj powraca.