Karpacz

Noclegi w górach to jeden z najpopularniejszych kierunków zarówno latem jak i zimą. Świetnym miejscem na taki wypoczynek jest Karpacz. Idealnym miejscem na spokojny spacer jest Zapora na Łomnicy, która powstała w latach 1910 – 1915 i jest zabezpieczeniem mieszkańców przed powodziami. Warto wiedzieć, że zimą w Karpaczu odbywają się zawody w narciarstwie zjazdowym a latem różnego rodzaju biegi a także rywalizacja w kolarstwie górskim. Miasto oferuje liczne atrakcje dostępne o każdej porze roku. Właśnie z Karpacza można udać się na królową Karkonoszy czyli na Śnieżkę. Warunki na szczycie bywają bardzo trudne i zawsze trzeba dobrze się przygotować. Ferie w Karpaczu wybiera coraz więcej turystów. Ciekawym miejscem jest także Zapora na Łomnicy, która jest jest jedną z najbardziej dzikich i niebezpiecznych rzek Karkonoszy. Warto wiedzieć, że latem popularne są Karpacz noclegi tanio. Szlakiem pieszym dostępne są cztery szlaki, są to: czerwony, czarny, zielony i żółty albo kolejką linową tam dotrzemy. W jego wnętrzu muzeum zwiedzający zobaczą liczne ekspozycje i wystawy, opowiadające o historii zawodów sportowych, o popularnych dyscyplinach i sławnych sportowcach. Doskonale wyposażone pensjonaty, wille, apartamenty, domki wynajmuje coraz więcej turystów, rodziny z dziećmi czy grupy przyjaciół.
Karpacz noclegi blisko wyciągu wybierają miłośnicy narciarstwa, a tutejsze stoki są bardzo dobrze przygotowane na aktywny wypoczynek. Co warto zobaczyć w Karpaczu?

– Muzeum Zabawek,
– Muzeum Ducha Gór tzw. Karkonoskie Tajemnice,
– Dziki Wodospad,
– Tor saneczkowy Kolorowa,
– punkt antygrawitacyjny,
– całoroczne lodowisko,
– Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego,
– Miasteczko Western City,
– Kościółek Wang,

W Karpaczu Górnym stoi miniaturowy młynek – Młynek Miłości, który według starej legendy, w tym miejscu stał kiedyś prawdziwy młyn z cudowną wodą, która miała magiczną moc odwzajemniania miłości. Planując noclegi w Karpaczu polecamy wybrać apartamenty blisko centrum. To tylko niektóre miejsca jakie należy zobaczyć. Poza tym miasto stanowi świetną bazę wypadową do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Rodziny z dziećmi także będą bardzo zadowolone z uwagi na przygotowane atrakcje, festiwale czy imprezy.