Wypoczynek na Mazurach

Województwo warmińsko-mazurskie jest położone w północno-wschodniej Polsce, na Pojezierzu Mazurskim. Stolicą województwa jest Olsztyn, a inne większe miasta to Mikołajki, Mrągowo, Giżycko, Elbląg i Ełk. Pod względem powierzchni województwo warmińsko-mazurskie znajduje się na czwartym miejscu w kraju. Mieszka tu 1,4 mln osób.

Województwo warmińsko-mazurskie wyróżnia się w skali kraju i Europy bogactwem środowiska przyrodniczego. Sieć wodną tworzą liczne jeziora, oczka wodne, rzeki, kanały oraz część Zalewu Wiślanego. Większe rzeki to: Łyna, Drwęca, Pisa, Pasłęka, Guber i Węgorapa.
Nie bez powodu zresztą Mazurskie Jeziora to jedyny polski kandydat w światowym konkursie na 7 nowych cudów natury – Mazury to obecnie jedno z pięciu najpiękniejszych miejsc w Europie i 28 miejsc na świecie. Konkurenci Mazurskich Jezior to m.in. Kanion Kolorado, Wielka Rafa Koralowa, Wyspy Galapagos oraz Morze Martwe.
Finałowa siódemka zostanie ogłoszona 11 listopada 2011 roku.

Imprezom o charakterze kulturalno-rozrywkowym towarzyszą również sportowe wydarzenia, które przykuwają uwagę turystów z Polski i zagranicy. Z całą pewnością zaliczyć do nich można organizowany w Starych Jabłonkach międzynarodowy turniej siatkówki plażowej z cyklu World Tour w Starych Jabłonkach czy Rajd Polski w Mikołajkach.
Na Warmii i Mazurach znajdą coś dla siebie także miłośnicy aktywnego wypoczynku – żeglarstwa, kajakarstwa, narciarstwa, windsurfingu, wędkowania i nurkowania, hippiki, turystyki pieszej, rowerowej i samochodowej.

Mazury kwatery oferują odwiedzającym okolice noclegi w komfortowych warunkach.