USTKA

USTKA to nadmorskie kąpielisko na środkowym wybrzeżu o niepowtarzalnych warunkach krajobrazowych u ujścia rzeki Słupi. Ustka otoczona jest lasami, nadmorskimi wydmami i łąkami.  Ustka noclegi leży nad otwartym morzem, bryza morska stanowiąca naturalną inhalacjo uzdrawiających właściwościach tworzą specyficzny mikroklimat, wczasy nad morzem to ulubione miejsce turystów na letni wypoczynek. 

Dzięki leczniczym właściwościom klimatu Ustka noclegi ma status uzdrowiska. Wysoki poziom usług turystycznych i sanatoryjnych, jest popularnym kurortem na pobyty wypoczynkowo – zdrowotne i wakacyjne dla rodzin co roku odwiedzają Ustkę setki tysięcy turystów.

Ustka noclegi  blisko morza znana jest nie tylko ze swoich uzdrowiskowych walorów, z rybołówstwa i przetwórstwa ryb. Słynie z łososi bałtyckich, herbu, z dorszy, wędzonych szprotek, smażonych fląder Wielu kojarzy Ustkę  z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i z poligonem  rozciągającym się kilka kilometrów na zachód od miasteczka. Poligon to znakomity teren do ćwiczeń i strzelań przeciwlotniczych,